iPhone 6 ve 6 plus modelleri eski iPhone cihazlara göre değerini korumakta çok daha başarılı.

 

 

Analist Gene Munsteryapmış olduğu çalışmalar gösteriyor ki  iPhone 6’nın ikinci el değeri önceki modellerine göre kendini daha iyi koruyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 plus modelleri ile satışlarını katlayan Apple bir önceki yıla göre %45 büyüme gösterdi. Tabi ki bu büyümenin sebebi kullanıcıların iPhone 6 ve iPhone 6 plus’a göstermiş oldukları yoğun ilgiden kaynaklanmakta.

eBay üzerinden yapılan araştırmaya göre  iPhone 6 ve 6 Plus’ın satılmaya başlanmasının üzerinden 9 ay geçmesine rağmen ikinci el değerinde çok fazla kayıp yaşanmadığı gözler önüne seriliyor. İkinci el olarak satılan iPhone 6 ve 6 Plus modellerine ödemeniz gereken ücret ürünlerin sıfır fiyatının yaklaşık % 72’sine denk geliyor. iPhone 5S ve 5C için ise bu oranlar yüzde 60 ve yüzde 48 olarak gerçekleşmişti.

Yapılan araştımalar sonuçların Çin’in en popüler alışveriş sitesi için de yaklaşık değerlerde  olduğunu gözler önüne seriyor.. Taobao’da iPhone 5S ve 5C için oranlar yüzde 63 ve yüzde 52 şeklinde belirlenirken, iPhone 6 ve 6 Plus için yüzde 73 seviyelerinde seyrediyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin