Sonbaharda çıkacak olan iOS 9 telefonunuza veya tabletinize ne gibi değişiklikler getirecek yenilikler ne olacak tüm detaylar makalemizde !

Teknoloji devi Apple tarihinde bir ilke imza atarak iOS 9 Beta test sürümünü halka açtı.9 Temmuz’da yayınlanan Beta sürümünden alınan tepkiler oldukça olumlu olsa da final sürüm yayınlandığında kullanıcıların nasıl bir işletim sistemi ile karşılaşacakları hala belirsizliğini koruyor.

iOS 9 ile birlikte sisteminizin görünümünde büyük değişiklikler yaşayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Yeni sürüm bu konuda biraz çekimser davranıyor.Küçük onarımlar ve yenilikler ile birlikte iOS 8’in geliştirilmiş bir sürümü niteliğinde olan iOS 9’a alışmanız çok uzun sürmeyecek.Küçük iyileştirmelerin yanında bazı yeni özellikler sunan işletim sisteminin bazı fonksiyonlarını sizler için derledik.

Ekran Bölme Özelliği

Bu özelliğin şimdilik sadece iPad Air 2’da kullanılabildiğini söyleyerek işe başlayalım.Yeni işlev ekranın sağ kısmından çekilerek yeni uygulamalar atanmasına destek veriyor.Bu şekilde iki uygulamayı aynı ekrandan takip edebiliyor ve kullanabiliyorsunuz.

Gelişmiş Haritalar

Apple Maps uzun zamandır haritadaki yerlerin ve mekanların yanlış yerlerde görülmesi sorununa sahipti.Bu sorunları iOS 9’da çözen Apple düzeltmelerin yanında otomobil yaya ve metro için rota planlaması da yapabiliyor.Şüphesiz en büyük özelliği ise toplu taşıma araçları verilerini otomatik olarak senkronize etmesi.Ancak bu özelliğin tüm lokasyonlarda sunulmadığını da belirtelim.

Notes Yenilikleri 

Bugüne kadar sadece not almak için kullandığımız Notes işlevi farklı birçok özelliğe bürünerek kullanıcılara sunulacak.Resimler ve harita verilerini de kabul edecek olan uygulama simgeler ve daha fazlasına da destek verecek.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin