Teknoloji devi Apple, iOS 9 için yapılacak güncelleme sırasında oluşacak olan boş alan sorunu için bir çözüm yolu buldu !

Apple’ın iOS 9 beta 2’ye eklediği yeni özellik sayesinde sistem güncellemesi yapılırken uygulamalarınız geçici olarak silinecek.Bu şekilde güncelleme sırasında boş alan sorunu yaşamayacaksınız.

Bu şekilde düşük depolama alanlarına sahip iPhone ve iPad’in 8 GB veya 16 GB kullanıcılarının hangi uygulamayı silsem diye bir derdi olmayacak.iOS 9 işletim sistemine sahip kullanıcılar güncelleme yapacakları zaman bir bildirim ile karşılacaklar.Bildirimde bulunan “Uygulama silmeye izin ver” seçeneği işaretlenirse güncellme için uygulamalar silinecek ve boş alan açılacak.

Başta biraz sert gibi gözüken bu durum aslında çok güzel işliyor.Güncelleme dosyaları cihazınıza indiriliyor daha sonra uygulamalarınız siliniyor sırasıyla indirdiğiniz güncelleme paketi açılıyor güncellemeler yükleniyor hemen sonrasında ise geçici güncelleme dosyaları silinip silinen uygulamalarınız tekrar yükleniyor.

Yeni özellik şu anda beta sürümünde bulunuyor final sürümünde bu özelliğin bulunacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor ancak özelliğin güncelleme sorunlarına büyük ölçüde çözüm getireceği de aşikar.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin