Son 1 yıl içerisinde yaptığı büyük saldırılar ile sanal ortama damgasını vuran isimden ilginç karar !

Lizard Squad üyesi,Julius Fin mahkemesine yaptığı itirafta 50.700 sisteme izinsiz giriş yaptığını ve bazı dosyalar ile oynadığını itiraf etti.Büyük itiraf sonucu serbest bırakılan hacker şaşırmış durumda.

17 yaşındaki Julius “zeekill” Kivimaki, Kaleva Gazetesine verdiği röportajda iki yıllık göz hapsi aldığını ve bütün internet adımlarının polis tarafından izleneceğini belirtti.

Lizard Squad’ın yağtığı son saldırılar arasında PlayStation Network ve Xbox Live bulunuyor.Servisleri DDOS yöntemi ile devre dışı bırakan ekip geçtiğimiz Noel döneminde büyük yankı uyandırmıştı.Yapılan saldırılardan sadece birkaç gün sonra ise  LizardStresser adlı kiralık DDOS sunucusunu kullanıma sunan ekip büyük gövde gösterisi yapmıştı.

Kivimaki de bu saldırılar için önemli bir kişiydi. Sky News’e verilen röportajlarda sözcü olarak görev yapan Julius “zeekill” Kivimaki binlerce zombi bilgisayarın bir arada tutulmasını sağlamış.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin