Türkiye İletişim Sektörünün İlk CMMI Sertifikası Huawei Türkiye Araştırma ve Geliştirme ekibinin oldu !

Hindistan merkezli QAI firması süreç iyileştimelerini ölçen ve analizini yapan bir firma.Türkiye’de ise bu sertifikayı almaya hak kazanan ilk ekip  Huawei Türkiye Ar-Ge Ekibi oldu.CMMI ve Agile standartlarına tamamen uyan Ekip 3. olgunluk seviyesinde sertifika almaya hak kazandı.

2010 yılında hayata geçen Huawei Ar-Ge ekibi 5. doğum gününü kutluyor.Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde toplamda 80 milyon dolar yatırım alan ekip büyük başarılara da imza atmış bulunuyor.Ekipte görev alacak mühendisler özel bir eğitimden geçerek işe başlıyorlar.

Şu anda 380 uzman bilişim mühendisi ile birlikte yoluna devam eden ekip ileriye dönük geliştirmeler için uğraşıyor.Uluslararası pazarın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunan ekip farklı teknoloji ürünlerinin gelişimine de katkıda bulunuyor.TÜBİTAK (5) ve SANTEZ (4) projelerinden de onay almayı başaran ekip ne kadar iyi olduğunu  tüm dünyaya kanıtlamış durumda.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin