One M9’u gölgede bırakacak yeni amiral gemi modeli çok yakında sizlerle !

Yeni çıkan söylentilere göre HTC’nin Aero adıyla bilinen amiral gemi modeli büyük gelişim içerisinde ve çok yakında kullanıcılar ile buluşacak. HTCViet’in yayınladığı habere göre akıllı telefon 1.440 x 2.560 piksel çözünürlük sunan QHD ile lanse edilecek.

Gorilla Glass 4 ve 2.5D hafif kıvrımlı ekran ile kullanıcılara sunulacak olan model bu yönü sebebiyle iPhone 6’ya benzerlik gösterecek.Şu anda Çin üzerinde satışta olan ve yakın ülkemize gelmesini beklediğimiz HTC One M9+ modeli hemen hemen bu özelliklere sahip yeni gelecek olan model ise M9’da bulunan Full HD 1080p çözünürlük sunan ekranın bir kademe üstüne çıkacak.

Ekran özelliklerinin diğer donanım birimlerinin yanında sadece bir yap boz parçası olduğunu unutmamak gerek.Söylentilere göre Aero adlı yeni modelde f/1.9 diyafram açıklığıyla kullanıcılara düşük ışıkta çekim imkanı tanınacak.Bunun yanında RAW formatını da depolayabilecek olan cihaz kamerası ile ön plana çıkmayı hedefliyor.

Kullanılacak işlemci ve Bellek miktarında herhangi bir bilgi yok ancak Snapsragon 820 işlemcinin, 3 GB RAM  ile birlikte kullanılacağını düşünmekteyiz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin