Yeni bir sızıntıya göre yakın gelecekte yapılacak iPhone modellerinde Home tuşu olmayacak !

Apple‘ın ürünlerini diğer cihazlardan ayıran en önemli unsurlardan birisi Home düğmesi.Yeni model cihazlarda parmak izi tanıma özelliği ile gelen tuşun ömrü gelen haberlere göre çok az kaldı.

Digitimes‘ın Apple’daki kaynaklarına göre ünlü telefon üreticisi şu sıralara Home tuşundan kurtulmanın yollarını arıyor.Yapılan habere göre Apple ekran ve dokunmatik ekran sürücüsünü tek yonga setinde birleştirmek için uğraşıyor.Eğer gerçekten bu teknoloji ile uğraşıyorsa yakın zamanda göreceğimiz iPhone modelleri gayet ince olacak.Aynı zamanda parmak izi sensörünü de içerecek olan yonga seti ile Home tuşuna veda edeceğiz.Yeni gelecek olan tek yongalı teknoloji ile Home tuşunun yerini ekran alacak.

Sistem hakkında kesin bir bilgi sunulmuyor ancak hayata geçse bile bu yıl karşılaşacağımız iPhone 6s modelinde Home tuşunu göreceğiz.Teknoloji şu an için sadece söylentilerden ibaret bu yüzden fazla heyacanlanmamakta da fayda var.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin