Apple’ın cihazlarında kullandığı önemli tasarım unsuruna sahip olan Home tuşu kaldırılmamalı işte sebepleri !

Geçitiğimiz günlerde sızan yeni bir patent dedikodusu ile gündeme gelen home tuşunun kaldırılması durumunu sizlere bu haberde bildirmiştik.Firmanın daha büyük bir ekran oluşturmak için home tuşunu kaldıracağını biliyoruz.Home tuşunun kalkması yeni nesil iPhone modelleri için daha az hareketli parça anlamına geliyor.Bu sayede daha az sorun çıkartacak olan iPhone modelleri kullanıcıları bu konuda sevindirecek ancak home tuşunun yerine kullanılacak olan yazılımsal tuşların pek de iyi çalışmayacağını söyleyelim.

Bu yıl içinde lanse edilecek olan iPhone 6S modelinde böyle bir durum ile karşılaşmayacağız ancak iPhone 7 sürümünde home tuşunu göremeyebiliriz.Home tuşunun kaldırılmaması için başlıca sebepleri sizler için sıraladık.

iPhone’u Android’ten Farklı Kılıyor !

iPhone’un diğer cihazlardan farklı olmasını sağlayan home tuşu daha özgün bir tasarım oluşturuyor.Gelecek olan iPhone modellerinde Android’e benzer işlevsel tuşlar göreceğiz ancak dileğimiz home tuşunun kaldırılması yönünde değil.

Bakmadan Halletmek !

iPhone kullanıcıları çoğu işlevi ekrana bakmadan home tuşu ile halledebiliyor.Home tuşuna 2 kez basıldığında kamerayı açabiliyor uzun bastığınızda ise Google Now‘u kullanabiliyorsunuz.Bir sonraki iPhone modelinde bu tip özellikleri bekliyoruz ancak yeni gelen özelliğin home tuşu kadar işlevsel olmayacağını da söyleyelim.

Fiziksel tuşların kaldırılmasının kötü olduğunu söyleyelim çünkü yerine gelecek olan yazılımsal butonlar o kadar da stabil çalışmıyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin