Holo Lens’n en büyük sorunu olan sınırlı görüş alanı Microsoft tarafından çözülebilecek mi ?Microsoft tarafından yapılan açıklamada eğer bir problem varsa oda sınırlı görüş alanıdır denildi.

Microsoft yöneticisi ve HoloLens projesinin başında olan  Kudo Tsunoda, E3 2015 sırasında Giant Bomb Live’da Xbox’tan Phil Spencer ile beraber sahneye çıkarak, HoloLens’in sınırlı görüş alanı ile ilgili bazı sorunlara cevap verdi.

Tam çevresel görüş alanına asla ulaşmayacağınızı düşünüyorum ama, bildiğiniz gibi, şu anda sahip olduğumuz donanım ile görüş alanını biraz daha geliştirebiliriz. Ancak büyük bir fark ortaya çıkacağını sanmıyorum.”

Görüş alanı probleminin cihazın holografik deneyimden ziyade monitör şeklinde tasarlanmış olması.Kenarlarının da görünebilir olması bu sorunu daha da büyütüyor.Microsoft’un AR mutlak suretle büyük bir özellik ancak daha iyi bir görüş alanı sunularak teknolojisinin gelişmesi sağlanabilir.Microsoft için çok ta önemli olmayan durum işleri biraz zora sokabilir.Sonuç olarak kenarları gözüken cihaz ile geleceğin içinde kaybolmak zorlaşabilir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin