Herkesin öldü dediği Dridex tehlike saçmaya devam ediyor !

Dridex adındaki kötü amaçlı yazılım kendini spam e-postalar ile kullanıcı bilgisayarlarına sokup zararlı içerik içeren objeleri kullanıcılara gösteriyordu.Operatörlerinden birinin tutuklanmasına rağmen hala yeni e-postalar aracılığı ile kendini yaymaya devam edecen kötü amaçlı yazılım birçok kaynağa göre çoktan hükmünün yitirmişti.

Cridex veya Bugat olarak bilinen Dridex adlı yazılım gelişmiş bir Malware.Kötü amaçlı bu yazılım bulaştığı bilgisayarda kullanılan finansal şifreleri ve diğer kişisel bilgileri çalmak amacı ile kullanılıyor.

Adalet bakanlığının yaptığı son duyurudan önce ünlü güvenlik firması  Palo Alto Networks, Dridex aktivitelerinde genel analizlerde bir düşüş olduğunu anak Ekim ayı itibariyle bu oranlarda bir artış meydana geldiğini açıkladı.Dridex adındaki bu yazılım kendini  XML ve Microsoft Office belgeleri gibi göstererek kullanıcı bilgisayarlarına sızmayı başarıyor.

Rackspace güvenlik araştırmacısı Brad Duncan, Internet Storm Center blog sayfası üzerinden yağtıüı açıklamada daha önce söylenenlerin aksine Dridex adlı yazılımın etkinliğinin hız kesmediği dürekli birçok bilgisayara spread olduğu bilgisini verdi.Tüm bunlara ek olarak VirusTotal üzerinde birçok zararlı yazılımın da Dridex etiketi ile belirlendiğini açıkladı.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin