Teknoloji ve yazılım devi Google oldukça popüler olan Gmail için geliştireceği özellik ile kullanıcılarını sevindirecek !

İnternet reklamcılığı ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte E-mail sistemleri bir pazarlama ortamı haline gelmiş durumda ancak bazı kullanıcılar bu yöntemi kötüye kullanarak Spam posta gönderiminde bulunuyorlar.Google Mühensleri ise Gmail’in bünyesinde bulundurduğu spam filtreleme sistemini yapay zeka ile birleştirerek yüksek kalitede sonuçlar almanın peşinde.Bu amaç için geliştirilen sistem  “Büyük Ölçekli Beyin Simülasyonu” içeriyor.

Resmi Google Mail blogundan yapılan açıklama ile Ürün yöneticisi Sri Harsha, Google Mail gelen kutusuna iletilen spam mail sayısının yüzde 0.1’den daha az olduğunu bildirdi.Spam olarak algılanmayan ancak spam içerik barındıran mailleri algılamak için ise sistemin hala o kadar iyi olmadığını ve bunun üzerinde çalıştıklarını da kullanıcılarına duyuran Google bu konuda kullanıcılarını sevindirecek gibi gözüküyor.

Henüz geliştirilme aşamasında olan yapay zeka teknolojisi  gelen e-postaların yapay zeka ile sinir ağlarına bölünmesini sağlayacak.Banka ve dekont gibi önemli içerik barındıran E-postaların şu anda olduğu gibi Spam klasörüne düşmesi engellenecek.Bu şekilde de kullanıcıların Spam klasörüne bakmalarında gerek kalmayacak.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin