İki büyük teknoloji devi büyük ortaklık için test gerçekleştiriyorlar !

Geçmişteki büyük arama motoru adımından sonra kısa süre önce arama sonuçları için Bing’i kullanan Yahoo bu hizmeti tekrar gözden geçiriyor.Bu durum da haliyle eyni ortaklıkların test edilmesinin önünü açıyor.

New York Times’ın yaptığı habere göre Yahoo az sayıdaki masaüstü ve mobil cihazlar üzerinde Google’ın arama ağı için kullandığı reklamları test ediyor.Farklı tarayıcılarda değişimli yayınlanan Bing ve Google reklamları SeoBook kurucusu olan Aaron Wall tarafınan keşfedildi.

Çarşamba günü Yahoo’dan yapılan açıklamaya göre Google reklam servisi şu anda test aşamasında, kullanıcılar için en iyi deneyim tipi sağlandığında ortaklık da sağlanacak.Yahoo ve Microsoft arasındaki Bing anlaşması Nisan ayında revize edilmişti anlaşmaya göre arama sonuçlarının %49’luk kısmında farklı sağlayıcılardan yararlanılabilecek.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin