Street View’de son nokta El Capitan !

Street View‘in Dev Kayalar harici görmediği gezmediği yer neredeyse yok. Bir grup işin ehli tırmanızı tarafından artık evimizde oturduğumuz yerden El Capitan‘ı gezmek mümkün.

 

Google’ın Kaliforniya’daki dağlık bölgeyi kendi araçlarıyla dolaşamamış olması esasında gayet normal karşılanacak bir durum. Dağcılardan Tommy Caldwell, bölge hakkında şunları söylüyor: “Binlerce feet yükseklikte, granitin üzerinde herhangi bir şey yapmak geröekten zor bir iş. Bazı testlerden sonra özel tırmanış donanımımızı kullanarak, kameranın düşmesinin önüne geçtik. Kamerayı El Cap’in üzerinde nasıl tutacağımızı denemelerimiz sayesinde öğrendikten sonra iki dikey Street View seti oluşturduk. Önce efsane Yosemite tırmanıcılarının Street View görüntülerini aldık. İkinci sette ise El Capitan’daki The Nose’un tüm dikey rotasını yakaladık.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Yosemite Ulusal Parkı’nda bulunan El Capitan’i kendiniz dolaşmak için, buraya tıklayabilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin