Yıllardır Beta etiketi ile sunulan özellik nihayet tam olarak sunuldu !

Bir süredir Gmail Labs etiketiyle sunulan Beta sürümüyle kullanılan e-postaların geri alınması özelliği son nihayet tam olarak kullanıma sunuldu.Bu özellik sayesinde yanlış gönderdiğiniz e-postaları geri alabiliyorsunuz.

Bu özelliği tam olarak kullanabilmek için Gmail hesabınızı açın.Daha sonra üstte bulunan çark simgesine tıklayarak ayarlar menüsüne ulaşın.Ayarlar menüsünde bulunan  “Göndermeyi geri al” seçeneğini işaretleyerek özelliği kullanabilirsiniz.

Hatalı gönderilen e-postalar için 5,10,20 ve 30 saniye bekletme opsiyonları ayarlayabiliyorsunuz.En fazla 30 saniyeye ayarlayabildiğiniz özellik ile gönderdiğiniz iletileri 30 saniye bekletebiliyorsunuz.

Yeni bir e-posta gönderdiğinizde, ekranın üst kısmında bir bildirim kutusu açılıyor.İçinde bulunan “Geri al” seçeneğiyle hatalı gönderdiğiniz iletiyi iptal edip gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin