Yeni gelen haberlere göre Apple telefonlarında bu özelliği kullanmak için epey zamandır çalışıyormuş.

Apple’ın iPhone’larında kullanıdğı telefonlar sınıfının en kaliteli kameralara sahip telefonları olsa da Apple’ın bunu böyle bırakmayacak.Çift kameralı telefonlar ile ilgili yapılan çalışmaları kısa süre önce dedikodu olarak duymuştuk.HTC ve Huawei adına çift kameralar üreten Altek’in CEO’su teknoloji devi Apple’ın 3 yıldır çift kameralarda testler yaptığını açıkladı.Çift kameralı telefonların hala olmamasının sebebi ise Apple’ın fotoğraflarda yaşadığı bulanıklık gibi sorunlar.

Apple tarafından satın alınan LinX Technologies bulanık çıkan fotoğaflara bir çözüm buldu.Çift kameraların kullanılmamasının bir başka nedeni ise iPhone’un popülerliği.Yeni sızan bilgilere göre Apple’ın çift lens / kamerasını telefonlarında yakında görebiliriz. Ancak bu yıl çıkacak olan iPhone 6S’e yetişmeyebileceği de bir gerçek.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin