Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve giderek popülerleşmeye başlayan firma sektörden çekildiklerini resmi olarak duyurdu !

İspanya merkezli akıllı telefon üreticisi olan Geeksphone 6 yıllık uzun bir dönemden sonra sektöre veda ettiklerini resmi olarak duyurdu.2009 yılından bu yana Android ve Firefox OS işletim sistemi tabanlı telefonlar üreten firma ile artık karşılaşmayacağız.

2013 yılında başlattığı Silent Circle ile başlattığı projede BlackPhone’un geliştirilmesine önemli katkılarda bulunmuş ve birçok ödüle layık görülmüş firma artık kepenk kapatıyor.

Geeksphone  tarafından yapılan basın açıklamasında akıllı telefon sektörüne her zaman yenilikçi ve alternatif düşüncelerle yaklaştıklarını ancak bu çabaların rekabeti yüksek olan akıllı telefon sektörü için yeterli gelmediğini bildiren  firma 6 yıllık bir dönemin ardından ayrılma kararları aldıklarını açıkladı.

Geeksphone kurucularından Rodrigo Silva-Ramos; “sektöre adım attıktan beş yıl sonra 6 adet akıllı telefon geliştirebileceğimizi hiç düşünmemiştik” dedi. Ramos ayrıca Angel Sánchez Díaz ile birlikte giyilebilir aksesuar gelişimine odaklanacaklarını ve önümüzdeki aylarda ilk ürünlerini piyasaya süreceklerini söyledi.

Garanti ve teknik servislerin Geeksphone kullanıcılar için eskisi gibi çalışacağını söyleyen firma kullanıcılarını hala önemsediğini de bu yolla vurguladı.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin