Geçmiş dönemlerin efsane futbol oyunu PlayStation platformu için geri dönmeye hazırlanıyor !

1980!li yılların efsanevi futbol oyunu serisi olan Kick Off’un yaratıcısı Dino Dini  “Kick Off Revival” adlı oyunu PlayStation için tekrar hazırlıyor.Sony PlayStation resmi blog sayfasından yapılan açıklama ile kesinlik kazanan haber oyunun 2016 yılında PlayStation 4 ve PS Vita için hazır olacağını da belirtti.

16 Bit döneminin yaşandığı yıllarda futbol topunu oyuncular ile etkileşimli bir halde kullanan oyun efsane olarak tarihe geçmişti.Yine aynı şekilde “Sensible Soccer” adlı oyunu ile kariyerine devam eden firma Pro Evolution Soccer ve FIFA gibi futbol oyunlarının arkasında kalmıştı.

Dino Dini PlayStation Blog’a yaptığı açıklamada, “Tek kişi olarak, lisans ve devasa bütçeler olmadan satış rakamlarında büyük şirketleri geçmeyi başarmıştım” diyor.Yeni gelecek oyun ise 3 boyutlu grafik motorunu kullanarak analog kontrollere yer verecek.

Dini “Önemli şeyler değişmez” diyerek açıklıyor: “Top ayağınıza sıkışıp kalmayacak, istediğiniz şekilde şut çekebileceksiniz. Bu amaçla top yüzde 100 sizin kontrolünüzün altında olacak.” Dini ayrıca yeni Kick Off Revival’ın orijinal oyun ruhunu koruyacağını, hassasiyet ve becerilerinin büyük ölçüde iyileştirileceğini söylüyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin