Goodwood Hız Festivali Ford’un ateşli hatchbacki Focus’un ikinci evi haline geliyor. Geçen sene güncelleştirilmiş Focus ST ve yüksek performanslı dizel versiyonu bu festivalde tanıtılmıştı, ve bu senenin yıldızı olarak da 2016 Focus RS seçilmiş durumda.

 

 

Videoya göre Ford’un test sürücüsünün Focus RS ile elektronik destek sistemleri kapalı bir şekilde eğlenirken hiçbir sorununun olmadığı gözlemleniyor. İlginç bir şekilde bu otomobil 2.3 litrelik EcoBoost motorunu Mustang ile paylaşırken, Ford mühendisleri egzoz sesine Focus’ta daha farklı bir ses vermişler. Bir muscle car hırıltısı yerine bu otomobilde bu ses kesik kesik ve kuvetli bir şekilde ve ralli otomobillerindeki karaktere yakın bir ses çıkartıyor ve bu sesin bu otomobile tam anlamıyla cuk oturuğu aşikar. Dört çekerden çekiş sistemine sahip 315 beygirlik Focus RS’in Goodwood festivalinde neler yapacağı şimdiden merak konusu.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin