Ünlü sosyal ağın yıllardır üzerinde çalıştığı canavar tüm özellikleri ile ortaya çıktı !

Günümüzde teknoloji epey gelişti ancak  hala Dünya üzerinde internetin ulaşamadığı pek çok nokta var.Çeşitli telekom firmaları farklı lokasyonları internet erişimine açmak için birçok farklı yöntem deniyorlardı.Bu firmaların içerisinde öyle bir firma vardı ki çalışmaları hep aynı doğrultuda devam ediyordu.Bu konuda adından çokça söz ettiren Facebook sistemin neredeyse sonuna geldi.

Firmanın geliştirdiği insansız hava aracı farklı lokasyonlar üzerinde uçarak internet erişimi dağıtmaya hazır.Güneş enerjisi ile çalışan bu araç sayesinde internet erişimi olmayan noktalar da hızlı bir şekilde internete girebilecek.

Facebook sinirli şekilde bir bumerang tasarımına sahip droneun çalışabilmesi için bir lazer işaretleme parçasına gerek duyduklarını ve bunu da en kısa sürede üreteceklerini belirtti.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin