Facebook’ta arkadaş sayınız neden azalıyor ? Sizi arkadaşlıktan çıkaranları görmenin yolunu anlatıyoruz.

Yeni bir uygulama sayesinde facebook’ta sizi kimlerin arkadaşlıktan çıkardığını görmek mümkün. Arkadaş sayınızın eksilmesi ilgi alanınıza giriyorsa bu uygulama tam size göre.

Diğer sosyal ağlarda kaybettiğiniz arkadaşlarınızın takibini sağlayan uygulamalar uzun süredir mevcut. Who Deleted Me isimli uygulama facebook’ta sizi arkadaşlıktan çıkaran isimleri size tek tek sunuyordu fakat Facebook’un yapmış olduğu değişiklikler sebebiyle bu program nisan ayında işlev göremez hale gelmiş ve kullanımdan kaldırılmıştı.

 

Yeni yüzüyle karşımıza çıkan Who Deleted Me, chrome eklentisi, iOS ve Android uygulaması olarak kullanıcılara sunuluyor. Uygulama elbette yüklendiği tarihten itibaren yapılan hareketleri inceleme yetisine sahip. Uygulama facebook’u terkedenler ile sizi arkadaşlıktan çıkaranları ayırt edebildiği için paylaştığınız içeriklerin insanları rahatsız edip etmediği konusunda çok daha başarılı sonuçlara varmanızı sağlıyor.

Herhangi bir arkadaşınızın sizi arkadaşlıktan çıkarıp çıkarmadığını görmenin normal bir yolu elbette var; bir kişinin profilini ziyaret ettiğinizde sizi arkadaşlıktan çıkarıp çıkarmadığını görebiliyorsunuz, tabi ki tek tek profil gezmek oldukça zor bir yöntem. Who Deleted Me isimli programın takipçilerinizin sizi takip etmekten vazgeçtikleri konusunda herhangi bir bilgi vermediğini belirtmek istiyoruz.

 

Uygulamanın faydadan çok zarar getirme ihtimali yok dersek yalan olur. Eski arkadaşlıklar facebook’ta birbirini silme gibi küçük sebeplerle yıkılabilir. Ayrıca üçüncü parti olan bir uygulamaya kişisel bilgilerinizi teslim ettiğinizi unutmamanız gerektiğini hatırlatırız. Her şeye rağmen sizi arkadaşlıktan çıkaran sözde arkadaşlarınızın kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu programı kullanabilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin