Mobil kullanıcıların canını sıkan bu özelliği kapatmanın yolunu anlatıyoruz !

Facebook uzun süredir kullanıcılarına sunduğu özellik ile ekrana gelen videoları otomatik olarak oynatıyordu.

Haber kaynağında yer alan videoları otomatik olarak oynatmak mobil internet paketinizi sömürebiliyor.Neyse ki bu özelliği kapatarak mobil paketinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ve Web Tarayıcısı

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan ok işaretine basın daha sonra açılan menüden Ayarlar bölümüne girin.Solda bulunan kısımdan Videolar bölümüne geçin.Burada yer alan “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini kapatın.Bu sayede haber kaynağınızdaki videolar otomatik olarak oynatılmayacak.

Akıllı Telefon veya Tablet

Dünyanın en büyük sosyal ağında ulaşmak için mobil uygulama kullanıyorsanız tehlike altına olabilirsiniz.Mobil uygulamanızda gereken ayarlar yapılandırılmamışsa internet paketiniz kıs sürede bitebilir.

Android mobil işletim sistemi kullananlar için Facebook uygulamasını açın daha sonra sağ üstte bulunan Hamburger simgesine tıklayın.Burada yer alan “Uygulama Ayarları” menüsüne erişin.”Genel Ayarlar” sekmesi altında bulunan “Video Otomatik Oynatımı” seçeneği kapatarak videoların otomatik başlamasını durdurabilirsiniz.

iOS mobil işletim sistemini kullanan kullanıcılar ise Facebook uygulaması açıkken sağ alt kısımda bulunan “Diğerleri” bağlantısına tıklayın.Hemen sonrasında “Hesap Ayarları” menüsüne giriş yapın.Açılan menüdeki “Videolar ve Fotoğraflar” tabının altına bulunan Otomatik Oynat seçeneğini kapatın.İnternet paketiniz artık daha uzun süre gidecek.

Dilerseniz otomatik oynat seçeneğini sadece Wi-Fi bağlantısı için  kullanabilirsiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin