Samsung’un akıllı telefonlarında kullandığı işlemci şimdi bir başka modele daha güç sağlayacak !

Teknoloji devi Samsung Exynos adını verdiği ve kendi ürettiği işlemcilerini sadece kendi amiral gemi modellerinde değil diğer markaların üst sınıf modellerinde de kullanmaya başlıyor.Çin merkezli telefon üreticisi olan Meizu‘nun yeni modeli olacak olan MX5 Pro modelinde planlarda bir değişiklik olmazsa Samsung’un Exynos 7420 işlemcisi yer alacak.

483 Dolarlık etiket fiyatı ile raflarda yerini alacak olan modelin ön ve arka yüzünde cam malzeme kullanılacak.Ayrıca Samsung’un 14 nm’lik Samsung Exynos 7420 işlemcisine sahip olacak olan model bu yönü ile adından söz ettirecek.Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch için OLED ekranları üreten Samsung Exynos işlemcilerini de diğer markalara dağıtmasıyla giderek tedarikçi olmaya başlıyor.

Tüm bunlara ek olarak Samsung’un Qualcomm ile ortak çalışmalarının yakın zamanda sonlanması ve ona karşı güçlü bir rakip olması da muhtemel.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin