Samsung Galaxy Note 5 modeli üzerinde yapılan testler markanın bu alanda en iyisi olduğunu ortaya çıkarttı !

DisplayMate tarafından yayınlanan raporlara göre günümüze kadar geliştirilen en iyi ekranın Samsung’un yeni model amiral gemisinde yani Galaxy NOTE 5’te olduğu görülüyor.Yeni modelin 5,7″ boyutundaki ekranın yüksek ışıkta bile en iyi parlaklı ve en iyi kontrast oranını verdiği belirtilen Super Amoled ekran mobil cep pazarındaki en iyi ekran olma özelliğini taşıyor.

Bir önceki model olan Galaxy Note 4’ün pabucunu dama atan Galaxy Note 5  Note 4 modeline göre %23 daa fazla parlaklık sağlarken %21 oranında da daha az güç tüketiyor.DisplayMate’in raporunda yeni model ekranının gerçekten büyük bir gelişim gösterdiği açıkça görülüyor.

DisplayMate Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge+ modellerinin şu ana kadar geliştirilen en kaliteli ekranlara sahip olduklarını belirtiyor.Yeni Galaxy Note modelinin bir önceki modele göre değişik özellikler getirmediğini düşünen kullanıcılar olabilir ancak DisplayMate Samsung’un yeni teknolojiler yerine mevcut olan teknolojileri geliştirdiğini iddia ediyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin