Amerikan Ordusu için özel güvenlik ve elektronik sistemler tasarlayan ve üreten DARPA insan beynindeki nöronları kullanarak elektronik sistemlerin yönetilmesini sağlayan bir kontrol sistemi üzerinde çalışıyor !

Amerika Birleşik Devletleri Askeri Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak çalışma sağlayan DARPA geliştirdiği özel kontrol sistemi ile elektronik cihazları beyinde oluşan sinirsel iletim ile kontrol etmeyi amaçlıyor.Beyinde bulunan ve sinirsel iletimi sağlayan nöronların dijital iletime çevrilmesi ile çalışacak olan sistem NESD adı verilen Neural Engineering System Design projesi altında geliştiriliyor.

Bu sistem sayesinde beynimiz ile akıllı telefonumuz,tabletimiz ve kişisel bilgisayarımız arasında bağlantı kurabileceğiz.Bu teknolojinin getirdiği kolaylıkları şimdiden düşünmek bile oldukça ilginç.Kişisel bilgisayarınız ile internette gezinirken sadece düşünerek sayfalar arası geçiş yapabilecek düşünceleriniz ile arama yapabileceksiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin