Teknoloji devi Google oldukça popüler olan Chromecast’in şikayet edilen eksikliğini  bu küçük kutu ile çözdü !

2014 yılında Google tarafından lanse edilen ve mobil cihazlarda bulunan görüntüleri televizyonlara aktarmaya yarayan bu küçük cihaz Chromecast adını almıştı.Ancak Chromecast’i kullandığınız ortamda kaliteli ve düzgün sinyallere sahip bir Wi-Fi ünitesi yok sa Stream(Canlı Akış) üzerinde  bazı sorunlar yaşanabiliyordu.

Google kullanıcılarından bu yönde gelen şikayetlerin sayısının arttığını fark edince işlere el attı ve Wi-Fi bağlantısının yanında Ethernet bağlantısı kurulması için bir kutu geliştirdi.

chromecast

Etiket fiyatı 15 dolar olarak belirlenen bu küçük kutunun arka bölümünde 10/100 Ethernet girişi bulunuyor.Şimdilik ABD konumunda Google Store üzerinden satılan bu küçük kutu yakında tüm ülkelere sunulacak.

Piyasaya sürüldüğü ilk gün 10 milyon adet satan Chromecast’in dünyanın en çok satılan Stream cihazı olduğu biliniyor hal böyle olunca bu küçük kutunun da yüksek satış rakamlarına ulaşacağı aşikar.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin