Chrome’un en yeni sürümü olan Chrome 48 kullanıma sunuldu. Yenilikler ve indirme bağlantısı yazımızda.

Google’ın web tarayıcısı Chrome’un yeni sürümü Chrome 48, Windows, Linux, Mac ve Android için indirilmeye hazır hale geldi.

Yeni sürüm ile birlikte geliştiricilere internet hızınızla ilgili bilgiler vermeye yönelik güzel bir işlev sunuluyor. Geliştiriciler, “NetworkInformation.downlinkMax” isimli işlevden faydalanarak internet hızınızı öğrenebiliyorlar ve internet hızınıza göre uygun sayfaları ve öğeleri size sunuyor aynı zamanda chrome üzerinde izlediğiniz videoların kalitesi tıpkı youtube üzerinde olduğu gibi kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak ayarlanabiliyor. Tabi ki bu özellikler geliştiriciler tarafından kullanıldığı zaman sizin için bu güzellikler kullanılabilir hale geliyor.

İnternet hızınızdaki anlık yavaşlamalar kullanıcıları kalıcı olarak etkilemiyor. Chrome, internet hızınızdaki değişiklikleri de web sitelerine bildirebildiğinden, anlık olarak hızınız ne ise siteler size o bant genişliğinde yanıt veriyorlar.

Tüm yeniliklerin bununla sınırlı olmadığını dile getirmek gerek. Chrome 42’de ilk defa karşımıza çıkan  push bildirimleri, Chrome 48’de yeni işlevlerle çok daha gelişmiş özellikler sunuyor.. Yenilik sayesinde geliştiriciler, bildirimlerine yeni işlevler ilave edebiliyorlar.

Chrome 48’i indirmek için buraya tıklayınız

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin