Fuarda tanıtılan bir telefon gerçekten bükülebiliyor.Bükülerek uygulama kontrolü de sağlayabilen telefon kullanıcıların beğenisini topladı !

Tayvan’da düzenelenen fuarda tanıtılan telefon bugüne kadar yapılan ve bükülebilme özelliği gösteren en iyi telefon.Bükülebilmesinin yanında bu özelliğini uygulama kontrolleri için de kullanan telefon büyük ilgi uyandırdı.

1

Touch Taiwan 2015’de yerel üretici AUO‘nun kullanıcılar ile buluşturduğu telefon modeli geliştirilme aşamasındaki bir prototip olarak sergilendi.Diğer esnek telefonlar arasında bulunan  LG G Flex 2 modelinden  daha çok esneklik gösterebilen model daha yumuşak bir yapıya sahip.

4-gif

Yerli üreticinin söylediklerine göre telefonda “kırılmayan” 5 inç’lik 1280×720 AMOLED bir ekran bulunuyor.Yukarıdaki animasyonda telefonun nasıl bükülebildiği ve Google Earth uygulamasının nasıl kontrol edildiği açıkça gözüküyor.Auo’nun iddiasına göre bu ekran tablet ve diğer mobil cihazlara kolayca entegre edilebiliyor.Bu teknolojinin diğer mobil cihazlara örneğin bir tablete gelmesi ile tabletinizde kitap okurken sayfaları çevirmek için ekranı biraz bükmeniz yeterli olabilir.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin