Google Play’de bulunan bu iki aplikasyonu indirdiyseniz büyük tehlike içindesiniz !

Yapılan güvenlik araştırmaları sonucunda ortaya çıkan rapor Facebook bilgilerinizi Pnishing methodu ile çalan ve sonrasında kendi gönderilerini paylaşan iki Android oyununu ortaya çıkarttı.

ESET Güvenlik araştırmacılarının yaptığı analizler sonucunda Store’da yer alan Cowboy Adventure adlı oyunun oyun sırasında sahte bir Facebook Login ekranı gösterdiğini kullanıcıların giriş yaptıklarında şifrelerinin çalındıklarını bildirmişti.HTTPS güvenli bağlantısı üzerinden verileri sızdıran uygulama tam tamına bir milyon indirilme sayısına sahipti.

Bir başka uygulama ise Jump Chess, Cowboy Adventure adlı uygulamaya benzeyen bir method ile sosyal medya bilgilerini toplayan uygulama da ESET Security tarafından blackliste alındı.İlginç bir şekilde Geo Location teknolojisini kullanan uygulama ABD ve Kanada’da da bulunan kullanıcılarda zararlı kısmı çalıştırmıyor.

İki oyunda şimdilik mağazadan çıkartılmış durumda ancak uygulamalardan birini daha önce indirdiyseniz sosyal hesaplarınızı kontrol etmenizde yarar var.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin