Bugün de bir Windows sürümüne veda ediyoruz.Windows XP ile aynı kaderi paylaşacak olan işletim sistemi Windows Server 2003 !

Yazılım devi Microsoft Sunucu işletim sistemi olan Windows Server 2003 için verilen genişletilmiş desteğin 14 Temmuz 2015 tarihinde sonlanacağını bildirdi.Açıklanan tarihten itibaren herhangi bir güncelleme ve yama paketi yayınlanmayacağı için mevcut sistemin  Windows Server 2012 R2‘ye upgrade edilmesi öneriliyor.

Microsoft Cloud Platform pazarlama müdürü Mike Schutz yaptığı açıklamada müşterilerinin büyük oranının yapılan öneriyi göz önünde bulundurarak sistemlerini güncellediklerini ve bundan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Windows Server 2003 sunucu işletim sistemi için verilen destek Premium olarak devam edecek.Büyük firmaların işletim sistemine olan zorunluluğu ve askeri kaynaklar için sunulacak olan Premium destek paketleri XP’de olduğu gibi kullanıcılara sunulacak.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin