Windows 95 İşletim Sisteminde bulunan Başlat Menüsünün arkasındaki isim yeni Windows sürümü olan Windows 10’un başlat menüsünü pek beğenmediğini söyledi !

Windows 8 işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunulan Metro ekranı sebebiyle başlat menüsüne gereksinim duymuştuk.Mahrum kaldığımız bu tasarım detayı Windows 10 işletim sistemi ile birlikte tekrar kullanıcılara sunuldu.

Windows 95 İşletim sisteminde bulunan görev çubuğu ve başlat menüsünün yaratıcısı olan Danny2015080212591875972 Oran Business Insider’ın kısa süre önce yaptığı röportajda Windows 10 başlat menüsünün Windows 95’de bulunan menüye çok benzediğini ve bu durumun kendisi rahatsız ettiğini söyledi.

Oran’a göre durumlar biraz daha farklı.Microsoft Windows 8 işletim sisteminde kullandığı Metro ekranı ile  farklı bir şeyler denemişti ancak Windows 10 işletim sisteminde kullandığı klasik menü tasarımı ile hiçbir değişiklik yapılmamasının kötü olduğunu söyledi.Hatta küçük bir şaka yaparak Microsoft’tan kendisine telif ödemesini talep eden Oran başlat menüsünün daha da farklı olabileceğini söyledi.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin