Akıllı telefonunuz özellikle araba içerisindeyken çok mu ısınıyor ? Bu sorunu çözecek dahiyane fikir makalemizde !

Şu zamanlarda teknoloji gelişimini hızla devam ettiriyor ancak mobil cihazlarda halen aşılamamış iki büyük sorun var bunlardan birincisi pil ömrü ikincisi ise aşırı ısınan cep telefonları. Chevrolet ise bu sorunu şimdiden çözmüş gibi gözüküyor.

Otomobil kullanırken cep telefonlarımızı araçlarımıza entegre ediyoruz.Bu bağlantı için Bluetooth bağlantı sistemi kullanılıyor.Bağlantı sistemi açıkken telefon görüşmeleri , müzik dinlemek ve daha birçok fonksiyonu da kullanıyoruz.Bu sebeple aşırı ısınan cep telefonlarında bazı performans sorunları yaşayabiliyoruz. Chevrolet mühendisleri bu sorunu keşfetmişler ve çözüm olarak telefon bölmesine bir klima koymayı düşünmüşler.Henüz geliştirilme aşamasında olan sistem yakın geleceğin araçlarında olacak gibi gözüküyor.

2016 yılında Chevy, Cruze, Impala, Malibu ve Volt modellerinde kullanılacak olan teknoloji aşırı ısınan cep telefonlarını büyük ölçüde rahatlatacak.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin