Son gelen sızıntı haberleri teknoloji devi Apple’ın şimdi de Mobil GSM Operatörü olmaya hazırlandığı yönünde !

Son gelen bilgiler Apple’ın ABD bölgesinde kendi GSM operatörünü (MVNO) hizmetini test ettiği yönünde oldu.Business Insider tarafından yapılan habere göre teknoloji devi Apple son zamanlarda bu konu ile ilgili ABD ve Avrupa’da uzun soluklu görüşmeler gerçekleştiriyor.

Apple’ya yakın kaynaklardan gelen haberler şirketin ABD’de GSM şebekesinin testlerini yaptığını Avrupa bölgesinde ise telekom firmaları ile görüştüğü iddia edildi.

Geride bıraktığımız 2014 yılında Apple kullanıcılarına lanse etmiş olduğu  iPad Air 2’de Apple SIM cihazında bu teknolojinin bulunması MVNO hizmetinin gerçekleşme ihtimalini arttırmıştı.Bu açıdan bakıldığında son gelişme kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor.Apple’ın SIM değiştirmeden operatör değişiminde destek verdiğini de hatırlatalım.

Apple’ın sistemi tam olarak faaliyete geçirmesi 5 yıl kadar sürebilir.Şirket bu başarılı hamlesinden vaz da geçebilir gelişmeleri hep beraber takip ediyor olacağız.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin