apple-car-525x319

Wall Street Journal’in haberine göre apple “Project Titan” adli bir proje üzerinde çalışıyor hemde onlarca mühendis ile. Bu aracın özelliği elektrikli olması.

iCar dedikoduları Apple da uzun süredir yankılanıyordu. ilk kez Steve Jobs döneminde başlamıştı bu dedikodular.Mercedes-Benz’in Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge biriminin başkanı ve CEO’su Johann Jungwirth’de işe alınması bu yöndeki dedikoduları doğrular nitelikte.Yeni gelişmeler otomobil konusunda başka uzmanların da işe alındığı ve Apple’ın yeni otomobil tasarımları üzerinde çalıştığı yönünde.

Pazartesi günü bir konferansta konuşan Apple’ın CEO’su Tim Cook’tan da dedikoduları ateşleyen bir açıklama gelmişti. Cook, CarPlay’in Apple açısından geleceğin anahtarları arasında yer aldığını söylemişti. Times’a göre ise Apple, navigasyon ve bilgi-eğlence yazılımlarının ötesinde adımlar atmaya hazırlanıyor.

şimdilik bu gelişmeler sadece sebep sonuç ilişkisin dayanıyor. Gelişmeleri Teknotown dan takip edebilirsiniz…

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin