Teknoloji devi içinde bu bayrağı bulunduran tüm uygulamaları App Store’dan attı !

Konfederasyon Bayrağı içeren tüm savaş oyunları Apple tarafından iOS uygulama mağazası olan App Store’dan kaldırıldı.Bu yasağın temel nedeni ise bayrağın  ABD halkının geneli tarafından ırkçılık ve köleliğin simgesi olarak görülmesi.

Apple’ın bu adımı, Ultimate General: Gettysburg ve Civil War gibi popüler oyunlarıda derinden etkiledi.Kararı duyan geliştirici firmalar ise büyük şok yaşadı.Oyunların ırkçılık ile bir ilgisi bulunmadığını söyleyen Game Labs yetkilisi Maxim Zasov, okullarda bile tarih derslerinde anlatılan oyunlarını bu şekilde savundu.

Apple bu adımının  yüzyıllardır süren ve ırkçılığı besleyen simgeleri ortadan kaldırmayı amaçladığı söylenebilir.Daha önce de Walmart, Amazon, Etsy ve eBay gibi popüler alışveriş servislerinde Konfederasyon Bayrağı’nın bulunduğu ürünler satıştan kaldırmıştı.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin