Yapılan araştırmalar neticesinde Apple Watch, firmayı hayal kırıklığına uğratacak.

Ürünlerinin tamamıyla büyük başarılara imza atan dev üretici Apple, ABD’de bulunan bir araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre Apple Watch ürünü firmayı hayal kırıklığına uğratacağa benziyor.

 

ABD sınırları içerisinde çevrimiçi satışlara ait 2,5 milyon faturayı ele alan araştırma firması Slice Intelligence, Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştığı bir grafik ile Apple Watch satışlarındaki düşüşü gözler önüne serdi. Ürünün satışa çıktığı ilk haftalarda günlük satış sayısı 30.000 ile 35.000 arasında değişirken bu sayı bugünlerde 5.000’in altına düşmüş durumda. Apple’ın işlemler bölümü başkan yardımcısı Jeff Williams’ın mayıs ayında gerçekleşen ReCode konferansında yapmış olduğu konuşmaya da yansıyan bu durum Apple’ın yüzünü güldürmeyeceğe benziyor. Slice Intelligence’nin grafiği incelendiğinde satışların ilk haftaların %14’üne kadar gerilediğini gösteriyor.

 

 

a

Firma, Apple Watch’ın satışları hakkında herhangi bir bilge vermemiş olsa da, Wall Street analiz firması verileri, ABD Ticaret Başkanlığı verileri ve Amazon verileri % 97 oranında uyum sağlıyor.

 

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin