Teknoloji devi Apple mağaza tasarımında yaptığı büyük değişiklik ile bir yeniliğe imza attı !

Apple’ın online satış mağazası daha geçen güne kadar Apple web sitesinin anasayfasından bağımsız bir şekilde çalışıyordu.Ancak son yapılan güncelleme ile  bağımsız mağaza uygulamasını bitirdi.

Apple’ın online mağazasından uygulama almak isteyen kullanıcılar daha önceleri www.apple.com.tr/shop bağlantısını kullanabiliyorlardı.Ancak yapılan değişiklik ile www.apple.com.tr/shop ve store.apple.com adreslerine erişemk isteyen kullanıcılar doğrudan Apple anasayfasına yönlendiriliyorlar ve mağazanın aksine ürün sayfalarına anasayfadan  ulaşabiliyorlar.Anasayfadan şimdilik mağaza ibaresi de kalkmış durumda.Kullanıcılar mağaza ibaresi yerine bir çanta simgesi ile karşılaşıyorlar.

Tüm bu değişikliklerin anlamı ise Apple’ın ayrı bir mağaza oluşturmak yerine bütünleşik bir hiyerarşiyi seçmiş olması.Kullanıcılar bu şekilde Apple anasayfası üzerinden istedikleri ürünü çantaya ekleyebiliyor ve kolay bir şekilde ödeme yapabiliyorlar.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin