Samsung ve Google gibi devlerin ardından iki büyük firma daha Android’i her ay güncelleyeceklerini açıkladı !

Kullanıcılara gönderilen  küçük bir MMS(Multi Medya Mesajı) ile Android işletim sisteminin el geçirilmesine olanak tanıyan Stagefright güvenlik açığı telefon üreticilerini de yakından etkilemiş gibi gözüküyor.

Geride bıraktığımız hafta içerisinde Google ve Samsung Android işletim sistemine sahip mobile cihazları koruma altına almak için aylık periyotlarda güncelleme yapacaklarını açıklamışlardı.Nexus model cihazlar için Android güncellemelerini ilk alacak akıllı telefonlar olması pek şaşırtıcı olmadı.Samsung ise hala bu konuda biraz gecikmeli çalışıyor.

Samsung ve Google’ın bu adımından sonra Motorola’da da güvenlik alarmları çalındı.Büyük telefon üreticisi de kullanıcılara her ay güncelleme paketi sunacaklarını belirtti.Şirketin yeni model cihazları açığı kapatan güncelleme paketi ile kullanıcılara sunulacak.Önceden satılan cihazlar için ise 10 Ağustos tarihinde bir güvenlik yaması yayınlanacak.

Aylık periyotta güncelleme paketleri yayınlayacak olan Motorola Google’a kısa süre içerisinde LG’ninde katılacağı belirtiliyor.Wired tarafından yapılan haber ile birlikte LG’nin aylık periyotta güncelleme yayınlamak için çalışmalara başladığı vurgulanıyor..

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin