Dengesiz bir şekilde sunulan güncelleme paketleri Android sahiplerini çıldırtmış durumda !

Hollandalı tüketici derneği Consumentenbond’un yaptığı açıklamaya göre Android işletim sistemli telefon üretimi yapan firmaların daha uzun periyotlar ile güncelleme yapması gerektiğini bildirdi.

Tüketici derneğin yaptığı tespitlere göre son iki yılda piyasaya sunulan Android işletim sistemli cihazların 171 tanesinden 84’ü halen Android 5.0 Lollipop’a güncellenmemiş.Güncellenmeyen cihazların çoğunluğu Android 4.3 ve daha eski versiyonları destekliyor.Güvenlik açıkları barındıran bu işletim sistemlerinin ise acilen güncellenmesi gerektiğini de belirten Tüketici Derneği Android kullanıcılarını korumak için elinden geleni yapıyor.

Consumentenbond başkanı Bart Combée; “Biz, tüketicilerin daha güvenilir cihazlar kullanma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Buna göre üreticiler cihazlarını piyasaya sürdükten sonra en az iki yıl daha güncelleme desteği sağlamalılar” diyor.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin