Google Anroid işletim sisteminin son versiyonu olan M için ilk güncelleme paketini yayınladı !

Teknoloji devi Google Android M işletim sistemini geliştirici önizleme sürümünü tanıttığında her ay için güncelleme sözü vermişti.Firma bu sözünü geç de olsa yerine getiriyor.

Developer Preview 2‘yi Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player’ın kullanımına sunan Google güncelleme paketi ile birkaç ince ayar ve küçük onarımı kullanıcılarına sunuyor.Gelen en büyük yeniliklerden biri de API’lerin kullanıcılara sunulmuş olması.Google yapılan değişiklikleri şöyle sıralıyor:

-Android sisteminde olan değişiklikler:Harici depolama Wi-Fi Bluetooth konum bilgisi,kullanıcı rollerindeki değişiklikler ve USB bağlatısının şarj modunda varsayılan olarak gelmesi.

-API Güncellemeleri:Bluetooth Stylus API ve Media API’da yapılan küçük çapta değişmeleri.

-Geliştiricilere Özel Onarım Güncellemeleri:TextInputLayout ve kamera izinleri ile ilgili yapılan iyileştirmeler.

Eğer sizde Android M Geliştirici Önizleme versiyonunu kullanıyorsanız ilerleyen günlerde güncelleme paketini Wi-Fi bağlantısı üzerinden alabileceksiniz.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin