Bazı Android kullanıcılarının yaptığı gibi sizde play store’u açmadan direkt olarak uygulama yükleyebilirsiniz. Nasıl mı, cevabı yazımızda, buyrun.

Google, Android işletim sistemine sahip kullanıcıların daha akıcı bir şekilde istediklerine ulaşmaları amacıyla yeni adımlar atıyor. Android işletim sistemi dahilinde play store’a uğramadan uygulama indirmek artık mümkün. playstore1

İlk olarak Android Police tarafından sunulan işlev, uygulamaların Google’ın arama sonuçlarından direkt olarak yüklemenizi sağlıyor. Bu sayede Play Store’a uğramadan uygulamalarınızı yüklemek mümkün olabiliyor. Tabi uygulama izinlerinizi onaylamanız gerekmekte. Google arama sonuçlarında bu zamana kadar uygulamalarla ilgili sonuçlar ayrı gösterilse de bu sonuçlara tıklamak sizi Play Store’a yönlendiriyordu. Fakat artık durum böyle değil.

Şu an için sadece Google uygulamasındaki aramalar sizi Play Store’a yönlendirmiyor ve direk uygulama indirmenizi sağlıyor. Kademeli olarak yapılan değişikliklerin ardından aynı özelliğin Chrome tarayıcısının da bu özelliğe sahip olması bekleniyor.

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin