Bu model Anroid telefonlar çok yakında Windows Phone 10 işletim sistemine de destek verecek !

Microsoft’un piyasada bulunan Windows Phone’lu ceplerden çok kazandığını söylemek pek mümkün değil ancak bu mobil cihaz kullanıcılarının Windows Phone’u sevmedikleri anlamına gelmiyor.Yazılım devinin bu konudaki stratejisi ise tamamen farklı.Şirketin aklındaki dahiyane fikir ise Android cepleri Windows Phone’a dönüştürmek ile ilgili.

Bu konuda uzun süredir süren söylentiler şirketin mobil pazardaki sıkıntıdan kurtulmak için bu yolu izleyeceği yönündeydi.Hatta yazılım devi Xiaomi ile bu konuda anlaşmış ve markanın amiral gemi modeli olan  MI4 üzerinde Windows Phone 10 işletim sistemini çalıştırmayı başarmıştı.

Küçük sayıdaki kullanıcı kitlesini kapsayan bu beta testi Android işletim sistemine sahip bir mobil cihazda Windows 10’un çalıştırılabileceğinin kanıtı olmuştu.Ancak bugün  Microsoft’tan Joe Belfiore’dan  gelen haberle birlikte Çin’de başlatılacak Insider programıyla Xiaomi cihazlara Windows Phone 10  çalıştırılabilecek. Belfiore yaptığı diğer bir açıklama ile birlikte Windows Phone 10’un diğer Android cihazlarda da çalışabilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Yapılan açıklamalar ile birlikte Android cihazlarda Windows Phone 10’un çalışabilecek olması Windows Ekosistemi ne büyük oranda katkı sağlayacaktır.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin