Erotik ve cinsel içerik barındıran yasak ürünler arasında bir yenisi daha eklendi !

Almanya’da yürürlüğe girecek olan yeni yasa ile yetişkin içerik barındıran kitaplar gece 22:00 ile sabah 06:00 arasından satılamayacak.

Çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerine verecek olan zararları göz önüne alan Almanya diğer faaliyetlerden sonra şimdi de cinsel içerik içeren e-kitapların satışını engelledi.

Transeksüel birinin anılarını konu alan E-kitap (“Schlauchgelüste“)  çocuklar ve gençler tarafından internetten oldukça kolay bir şekilde temin edilebiliyordu.Bu yasağında getirilmesine büyük rol oynayan kitap gençlerin kişisel gelişimini büyük oranda etkiliyordu.

Almanya Hükümeti tarafından  2002 yılında  konulan Gençleri Zararlı Medyadan Koruma mevzuatında yapılan ekleme  ile birlikte artık e-kitaplar gece 22:00 ve sabah 06:00 saatleri dışında satılamayacak. Yasağa  uymayan alışveriş sitelerinin 500 bin euroya kadar para cezasına çarptırılacağı da yetkililer tarafından bildirildi..

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin