Alfa Romeo’nun en çok beklenen arabası olan Giulia,otomotiv sektörünün en güzel arabalarından biri olmaya aday gösterilebilir. Giulia, donanım listesinin en üstündeki Quadrifoglio versiyonuyla görücüye çıkarıldı. Oldukça agresif bir ön yüze sahip model, marka kimliğini yansıtan üçgen ızgarası ve yüksek hızlarda aracın tutunmasını aktif olarak yöneten ve en yüksek hızlarda bile daha iyi yol tutuşu sağlayan “Active Aero Splitter”ı ile görünümünün altında fonksiyonelliği de barındırıyor. Havalandırmalı kaput ve ön çamurluklar da bu tezi destekler nitelikte.

Arkaya doğru ilerlerken yine aerodinami ön planda tutularak tasarlanan yan etekler, belirgin karakteristik çizgiler ve yüksek performans fren sistemini gizleyen oldukça çekici alaşım jantlar göze çarpıyor. Arkada bagaj kapağına yerleştirilmiş bir spoiler ve 4 çıkışlı egzoza ev sahipliği yapan bir difüzöre yer verilmiş.

Gücünü 6 silindirli turboşarjlı motordan alacak Quadrifoglio modeli 510 PS (503 bhp / 375 kW) güç üretecek ve aracı 0’dan 100 km/h’ye yalnızca 3.9 saniyede çıkaracak. Standart olarak arkadan itişli olarak sunulacak araç opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekiş sistemiyle de tercih edilebilecek.

Giulia hakkında pek bilgi verilmese de,50/50 oranında yük dağıtımı yapıldığını ve motor kaputu,tavan ve şaftın karbonfiberden yapıldığını açıkladılar.Ayrıca araçta bol bol alüminyum parça kullanıldığını belirtti ve tork vektörleme sisteminin bulunduğunu da ekledi.

 

1027149128645712940

 

7077917401989859708

 

 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin