Resimlerdeki cihaz herhangi bir adaptör değil içerisinde Windows 10 çalıştıran bir bilgisayar !

Şimdilerde hale devam eden Computex 2015 fuarında Microsoft OEM bölümü kurumsal başkanı Nick Parker Windows 10 ile gelecek olan cihazları lanse ederken bu cihazların arasına son derece ilginç olan bir modeli de ekledi.Küçük bir güç adaptörünü andıran Compute Plug adındaki cihaz gerçekten de minik bir bilgisayar.

Quanta tarafından geliştirilen cihaz herhangi bir televizyon veya HDMI bağlantısına sahip bir görüntüleme birimine bağlanarak monitörünüzü veya televizyonunuzu Windows 10’lu bir bilgisayara dönüşüyor.Bluetooth veya kulaklık kullanılarak Cortana sayesinde rahatlıkla yönetilebiliyor.

Cihazın üstünde ise açma kapama düğmesi ve iki adet USB 3.0 bağlantı arayüzü bulunuyor.Compute Plug’un ise ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı hakkında ise kesin bir bilgi henüz yok.

Daha  önce de teknoloji devi olan Intel tarafından lanse edilen Intel Compute Stick cihazı da HDMI ile görüntüleme birimlerine bağlanıyor ve PC olarak kullanmamızı sağlıyordu.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin