Uygun fiyatlı Chromebook bilgisayarlar PC dünyasındaki etkinliğini her geçen gün artıyor. Kullanıcıya ait neredeyse tüm bilgilerin bulutta depolandığı Chromebook PC’ler bugüne kadar 15-inç altında ekran boyutlarına sahip oldu; ancak yeni bir rapora göre Acer 15.6-inç büyüklüğünde bir Chromebook hazırlıyor.

Mart ayında satışa sunulması planlanan 15.6-inçlik Acer C910 Chromebook’ta  Full HD çözünürlüklü ekran kullanılacak. Bilgisayarda 2GB RAM ve 16GB dahili depolamaya yer verilecek. Cihazın ayrıca 4GB RAM/32GB depolama sürümü de mevcut olacak.

Acer C910 Chromebook’un güç biriminde bu defa daha iddialı bir işlemci göreceğiz. Henüz net olmasa da, bilgisayar Intel 5. nesil Broadwell-U Celeron ya da Core i3 işlemciyle güçlendirilmiş olacak. Görünüşe bakılırsa Acer en performanslı Chromebook’lardan birini karşımıza çıkaracak.

Acer C910 Chromebook ilk olarak mart ayında Amerika’da piyasada olacak, kısa bir süre sonra ise Avrupa’da listelenecek. 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin