Sadece 1 yıl ara ile bellek boyutlarını ikiye katlayacak teknoloji geliştirildi !

Son zamanlarda birçok teknoloji üreticisinin çalışmaları arasında 3 boyutlu NAND bellek teknolojisi yer alıyor.Toshiba, SanDisk, Intel ve Micron’un yanı sıra elbette Samsung da bu şirketlerin arasında yer alıyor.Bu konudaki çalışmalara bir son bulduran Samsung yaptığı bir açıklamada yeni depolama birimini geliştirdikleri ve sistemin nasıl çalıştığından açıkça bahsetti.

3 boyutlu V-NAND teknolojisin çalışmaları sırasında üretilen 128 gigabit kapasiteli NAND bellekleri kullanıcılara lanse eden Samsung şimdi de dikey konumlu yeni NAND belleklerin ikinci versiyonunu ortaya çıkarttı.256 gigabit’lik yeni bellekler 48 katman ve 3-bitlik çok katmanlı hücre tasarımı ile kullanıcılara sunulacak.Bu gelişmeyle birlikte Samsung bir önceki sürümdeki kapasiteyi iki katına çıkartmış ve katman sayısını da arttırdığını açıkça gösteriyor.

İlk aşamada kurumsal alanda kullanılacak olan yeni Samsung Bellek modellerinin son kullanıcıya ne zaman sunulacağı hakkında ise kesin bir bilgi yok.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin