Popüler video paylaşım servisi olan YouTube’un reklamlarından sıkıldıysanız 360 derece reklamlar ile eğlenceye hazırlanın !

Google yaptığı son açıklama ile 360 derece reklamlara destek vereceğini açıkladı.Geride bıraktığımız Mart ayında lanse edilen reklam modeli Chrome dışında YouTube’un Android ve iOS platformlarında da boy gösteriyor.

Reklam videolarının 360 derece açı ile izlenebilmesini sağlayan teknoloji ,fare ve klavye okları ile açıların değiştirilmesine destek veriyor.Video izleyicileri bu teknoloji sayesinde videoda bulunan ortama her yönden bakabiliyor.

Yeni çıkan reklam modeli Coca-Cola ve Nike gibi büyük firmalarda denenmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiş.Coca-Cola’nın 100. yıl şişe dizaynı için hazırladığı reklam videosu %36 gibi ilginç bir izlenme oranına ulaştı.

360 derece reklam modelinde videolar hazırlanabilmesi için  Ricoh Theta, Kodak SP360, Giroptic 360cam veya IC Real Tech Allie cihazlarından birinin kullanılması gerekiyor.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin