Yeni Windows sürümleri çıkıyor yeni Office paketleri yayınlanıyor ama ona yapılan en küçük değişiklik bile yok !

Yazılım devi Microsoft Windows 10 işletim sistemine hesap makinesi paint hatta not defteri için bile tasarım değişiklikleri yaptı ancak tüm bunlara rağmen yıllar önce kullanıcılara sunulduktan sonra hiç değişmeyen o uygulama herkesi şaşırtıyor.

14 yıl kadar önce Windows XP ile kullanıcılara sunulan Windows Journal uygulaması o günlerden bugünlere hala orjinalliğini koruyor.Kullanıcıların el yazıları ile oluşturdukları dosyaları düzenleme imkanı sunan uygulama yeni nesil olan One Note’un öncüsü olarak kabul ediliyor.

liveÇizgili defter gibi ilkel bir tasarıma sahip olan uygulama kalem ve önemli bölümleri işaretlemeye yarayan “highlighter” gibi temel araçlar barındırarak bir not defterinin yapabileceği her şeyi hatta fazlasını başarıyla yapıyor.

Hala çözülemeyen sırrı ise Windows 10 gibi yenilikçi bir sistemde bu uygulamanın neden yer aldığı ancak son bilinenlere göre yazılım devi bu uygulamayı da Live Writer gibi açık kaynak kodlu yapacak.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin