Apple’ın mevcut durumda 11 ve 13-inç büyüklüğünde ekranlara sahip olan MacBook Air hattına çok yakında 12-inçlik model de eklenebilir. 12-inç MacBook Air’in sonbaharda seri üretime geçeği noktasında bazı rivayetler duyduk fakat beklenen gelişme yaşanmadı. DigiTimes’ın tedarik zincirlerine dayanarak aktardığı habere göre 12-inç MacBook Air 2015 başlarında seri üretime geçecek ve bilgisayar çözümü Apple’ın bu yıl fark oluşturan ürünü Apple Watch ile aynı dönemde piyasaya sürülecek.

12-inçlik MacBook Air gelen haberlere göre Intel Broadwell işlemcilerden güç alacak. Yeni model aynı zamanda önceki MacBook Air’lerden daha ince ve hafif yapıda olacak. Bu da yeniden dizayn edilen bir tasarımın karşımıza çıkacağı anlamı taşıyabilir.

Her iki tarafı da girebilen USB bağlantı noktasının kullanılması planlanan 12-inçlik MacBook Air, Apple tarafından onaylanmamış olsa da, Quanta Computer tarafından üretilecek. 

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin