Apple Watch’ta benimsenen Force Touch özelliği iPhone 6s’te boy gösterebilir.

Apple Watch’ı diğerlerinden ayırmaya yetecek bir özellik olan Force Touch 6s’te kullanıcılarına sunulabilir. Peki Force Touch nedir, ne işe yarar ?

Apple Watch’ta mevcut olan Force Touch özelliği, kullanıcının ekrana yapmış olduğu basıncı ölçerek, uygulanan basınca göre farklı işlevlerin çalıştırılmasına olanak tanıyor. Küçük bir ekrana sahip olan Apple Watch’ta oldukça önemli bir yeri olan bu özelliğin  yeni MacBook Pro’da da kullanıldığını biliyoruz ve bu bilgi gölgesinde aynı özelliğin iPhone 6s’e de entegre edilmemesi için hiçbir sebep olmadığını düşünüyoruz.

 

China Times’ta geçen bilgilere göre Apple Watch’taki Force Touch özelliğine  benzer System-in-Package (SIP) modülleri, yeni iPhone’a da entegre edilmeye başlanmış.

Apple’ın home düğmesini kaldırmak istediği haberine her ne kadar  kullanıcılar tepki gösterse de Apple, home tuşunun işlevini Force Touch özelliğiyle doldurmayı ve kaldırılan home tuşu ile birlikte ekranı büyütmeyi planlıyor olabilir.

 

İlginizi Çekecek iPhone Haberleri

Bu Sefer Patlayan iPhone 6 Oldu !

Yeni iPhone Böyle Olabilir !

iPhone 6 İle Hava Durumunu Tahmin Edin !

Plastiksiz iPhone 7 !

Kaya Gibi iPhone 6S !

iPhone 6C’den Esintiler !

iPhone 6s Özellikleri Neler Olacak !

İphone marka telefonunuzu çift ekrana dönüştürün!

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin